Lato 2021 zdecydowanie będzie stało pod znakiem naturalności. Na wybiegach widać zmęczenie idealnie ułożonymi i równo przystrzyżonymi włosami. W tym roku królować będą mocno rozwichrzone i przede wszystkim niezbyt wystylizowane włosy. Naturalne loki, wycieniowane końce i delikatny nieład to styl, który podbija serca w tym sezonie. 

Wielki powrót szalonych lat 70-tych

Shaggy hair

Wśród niesfornych i mocno rozczochranych fryzur prym wiedzie styl shaggy, który swoje lata świetności miał w latach 70. Amatorki tej fryzury nie mogą narzekać na nudę. W zależności od objętości i długości włosów możemy uzyskać naprawdę różnorodne efekty. W tej stylizacji cięcie przeprowadza się warstwowo, cieniując włosy tak by tworzyły wokół twarzy efekt pazurów. 

Niewątpliwą zaletą tego typ uczesania jest spektakularny efekt przy minimalnym nakładzie pracy. Zapomnij o prostownicy czy innych skomplikowanych zabiegach. Wystarczy kilka chwil rano aby uzyskać naprawdę widowiskowy efekt burzy pięknych włosów.   

Curtain bangs

Curtain bangs to wycieniowana grzywka, która zasłania część twarzy nadając jej pięknego kształtu. Najlepiej jeżeli nie leży płasko, a jest wystylizowana na okrągłej szczotce. W teorii jest to bardzo prosta i klasyczna fryzura, która nie kojarzy nam się z wymagającym cięciem. Pozory jednak mylą, dobrze obcięta grzywka tego typu odmłodzi naszą twarz i ukryje oznaki zmęczenia. Jednak działa to również w drugą stronę. Źle obcięte włosy szybko stracą swój urok i spędzimy długie minuty zanim będziemy mogły w ogóle wyjść z domu. 

Jeżeli stawiacie na curtain bangs zdecydowanie zdecydujcie się na cięcie w profesjonalnym salonie. Poranna pielęgnacja i układanie włosów staną się wtedy przyjemnością. 

Mullet pixie

Miłośniczką drapieżnego stylu na pewno do gustu przypadnie mullet pixie, fryzura mocno inspirowana stylem i atmosferą lat 70-tych. To uczesanie dla wszystkich Pań, które dobrze czują się w krótkich, eksponujących twarz włosach. Polega na mocnym wycieniowaniu włosów i skróceniu ich tak aby sięgały maksymalnie kilka centymetrów za ucho. 

Tak wystrzyżone włosy będą wygodne w każdej sytuacji. W tej fryzurze włosy najlepiej prezentują się w swoim naturalnym kształcie. Możemy ewentualnie nadać im objętości za pomocą odrobiny lakieru lub szczotki stylizującej. 

Klasycznie i modnie

Loki

W 2021 nie zabraknie również klasyki. Tak jak poprzednie fryzury i loki w tym sezonie będą naturalne. Zapomnijmy o gładkich i pięknie ułożonych skrętach. Najlepsze będą fale naszych naturalnych włosów lub włosy zakręcone na grube wałki dające elekt rozczochrania i lekkiego nieładu. Najlepiej postawić na nadanie włosom delikatnej objętości i pozwolić im układać się w nieskrępowany sposób. 

Bob i long bob

Dla miłośniczek klasycznego piękna w tym roku nieprzerwanie czeka bob w wersji średnio długiej. W tym przypadku powinniśmy postawić na gładkość i nieskazitelne cięcie. W tej fryzurze dobrze będą czuły się panie o każdym typie urody. Ten styl pasuje do każdego i potrafi wydobyć pokłady naturalnego piękna. To jedna z niewielu fryzur, która najprawdopodobniej nie wyjdzie z mody jeszcze przez długi czas.  

JEŻ

Włosy krótko obcięte przy samej głowie nie należą do fryzur zbyt popularnych wśród kobiet. Potrzeba dużo odwagi aby pokazać się w takiej wersji siebie. Jeżeli jednak zdecydujemy się na ten dość ekstrawagancki krok w tym sezonie, możemy być śmiało powiedzieć, że idziemy za modą. Idealnie ściętego jeża możemy dodatkowo ozdobić kolorowymi symetrycznymi wzorami, które na pewno zwrócą uwagę nawet w największym tłumie.

Patryk Marcula
Stylista fryzur/Salon Manager

Cyrulik Śródmieście

Wilcza 66/68, 00-679, Warszawa, Śródmieście

Zarezeruj wizytę

Cyrulik Mokotów

Postępu 10, 02-676, Warszawa, Mokotów

Zarezeruj wizytę

instagram

@cyrulik_fryzjerzy

instagram

@haircle.pl