Intensywny tryb życia, stres i niekorzystne warunki środowiskowe – to m.in. te czynniki wpływają negatywnie na kondycję naszej skóry. Skóra jest największą tkanką w organizmie człowieka, potrzebującą specjalistycznej pielęgnacji. Znając te wyzwania, amerykańska marka Dermalogica® stworzyła unikatową serię zabiegów pielęgnacyjnych, uwzględniającą dzisiejsze potrzeby skóry. Innowacyjną metodą analizy problemów skórnych, realizowaną przed wykonaniem zabiegu, jest tzw. face mapping. Pozwala to dobrać najlepszą technikę pielęgnacyjną do indywidualnych predyspozycji skóry.

Dermalogica® – co to za firma?

Dermalogica® to międzynarodowa marka kosmetologiczna założona w 1986 roku w USA. Obecna liczba terapeutów, realizująca zabiegi w ponad 100 krajach na całym świecie wynosi ok. 100 tysięcy. Dermalogica® jest prestiżową marką, docenianą na wielu konkursach kosmetycznych. Do tej pory uzyskała ponad 300 prestiżowych nagród. Marka rozwija swoje usługi, oferując profesjonalne doradztwo szkoleniowe, także w Polsce. W naszym kraju funkcjonuje prestiżowa Akademia Dermalogica®, która szkoli najlepszych specjalistów-terapeutów kosmetycznych. Firma stworzyła autorski program kursów, podnoszący wartość edukacyjną szkoleń. Po zakończonym procesie nauczania (składającego się z trzech poziomów), kursant zdobywa uprawnienia Eksperta Dermalogica®. Marka współpracuje z setkami przedsiębiorców posiadających własne salony odnowy biologicznej, SPA, gabinety kosmetyczne czy centra medycyny estetycznej. We wszystkich tych miejscach można spotkać wykwalifikowanych ekspertów Dermalogica®, wykonujących profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne i terapeutyczne. Produkty amerykańskiej firmy są wytwarzane z certyfikowanych zakładach zlokalizowanych w Południowej Kalifornii. Towary wytworzone w Stanach Zjednoczonych eksportowane są na cały świat. Obecnie można je zakupić w ponad 80 państwach.

Zabiegi na skórę Dermalogica®

Zabieg to profesjonalne działanie eksperckie, ukierunkowane na realne poprawienie stanu skóry. W kontekście Dermalogica® można mówić właśnie o zabiegu, a nie czynnościach pielęgnacyjnych. Ta z pozoru drobna różnica zdecydowanie zmienia postać rzeczy. Zabieg jest sam w sobie pewną ekspercką czynnością, wykonywaną przez wykwalifikowanego pracownika. Określenie „zabiegi Dermalogica®” jednoznacznie wskazuje, że mamy do czynienia z pewnym zorganizowanym terapeutycznym działaniem, mającym przynieść realne korzyści. Technika wykonywania zabiegów Dermalogica® różni się w kontekście konkurencyjnej pielęgnacji. Jednym z oryginalnych rozwiązań amerykańskiej firmy jest tzw. face mapping, czyli mapowanie twarzy. To czynność, którą wykonuje specjalista w pierwszej fazie wykonywania zabiegu. Proces ten ma na celu idealne, komputerowe określenie kształtu twarzy – wszystkich zakamarków, odległości od poszczególnych części i, co najważniejsze, analizy skóry. Proces mapowania za każdym razem przynosi nieco inne rezultaty. Skóra jest bowiem tkanką ulegającą ciągłym zmianom. Ważne zatem by tego typu analizę powtarzać co kilka tygodni. Po mapowaniu twarzy specjalista przechodzi do realizacji pielęgnacyjnego zabiegu właściwego.

Na czym polega zabieg Dermalogica®

Pielęgnacja przy użyciu profesjonalnych kosmetyków Dermalogica® polega na złuszczaniu naskórka oraz podwójnego oczyszczania tkanki, także w kontekście zanieczyszczeń lipofilnych. Terapeuta wykonuje również ekstrakcję dostosowaną do potrzeb skóry. Nieodłącznym elementem zabiegu jest specjalistyczny masaż skóry, który poprawia ukrwienie. Na każdym etapie zabiegu specjalista dobiera techniki odpowiednie do kondycji skóry pacjenta. W czasie kilkudziesięciu minut zabiegu skóra zostaje dogłębnie oczyszczona, złuszczona, nawilżona i zabezpieczona kremem po zabiegowym. Efekty stosowania produktów Dermalogica® zauważalne są już po pierwszej wizycie. Skóra staje się bardziej czysta, odżywiona, nawilżona. Odczuwalne jest specyficzne uczucie dogłębnie zregenerowanej tkanki, w szczególności gdy zabieg został wykonany po raz pierwszy. Zabiegi Dermalogica® polecane są zarówno dla osób poszukujących jednorazowej, krótkotrwałej regeneracji, jak i dla osób chcących zniwelować problemy skórne związane ze starzeniem się tkanki, czy powstawaniem trądziku. Poprawa kondycji skóry w przypadku dużych problemów może nie być zauważalna po pierwszej wizycie. Jak wszystko w życiu tak i terapia skórna wymaga dużej dozy cierpliwości i systematyczności. Pozytywnym aspektem jest to, że udowodniono długofalowe, korzystne skutki stosowania zabiegów Dermalogica®.

Co może nasilić problemy z cerą?

Niektóre składniki preparatów do pielęgnacji skóry mogą przyczyniać się do nasilenia problemów z trądzikiem. Mówimy wówczas, że kosmetyk ma działanie trądzikogenne. Mimo coraz to większej świadomości konsumentów, sztuczne środki chemiczne cały czas są chętnie implementowane przez producentów. Tłumaczy się to bardziej ekonomicznym podejściem i bezpieczeństwem. Mimo to, że w większości przypadków składniki trądzikogenne nie będą emanowały swojego negatywnego działania, to pewien odsetek użytkowników odczuje nieprzyjemne skutki w postaci skórnych wyprysków. Składniki te oddziałują poprzez zatykanie porów, czyli niewielkich ujść łoju w strukturze skóry. Tkanka nie jest w stanie skutecznie „pracować”, a każda próba wydostania się łoju jest sztucznie blokowana przez zapychające składniki. To zaś wywołuje mini stan zapalny określany mianem wyprysków, niedoskonałości czy trądziku. Które składniki, w kontekście prawidłowej pielęgnacji skóry, nie powinny znajdować się w kosmetykach?

  • Konserwanty. Utrzymują dobrą jakość produktu nawet kilkanaście miesięcy od otwarcia opakowania. Ich duże nagromadzenie może wpłynąć niekorzystnie na kondycję skóry.
  • Syntetyczne barwniki. Uatrakcyjniają produkt, nadają mu przyjemnej barwy i zachęcają do jego używania. Niestety, ich obecność nie świadczy dobrze o produkcie. Niektóre z nich są silnymi generatorami trądziku.
  • Olej mineralny. Jest częstym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry. Wykazano jednak, że ma silne działanie blokujące pory. Olej ściśle przylega do skóry, uniemożliwiając prawidłową cyrkulację powietrza i wilgoci pomiędzy warstwą rogową naskórka, a otoczeniem zewnętrznym.

Kosmetyki wykorzystywane w zabiegach Dermalogica® są w pełni bezpieczne i pozbawione niekorzystnie oddziałujących składników. Znaczącą zaletą Dermalogica® jest wykorzystanie w toku produkcji ekstraktów roślinnych, składników organicznych i naturalnie występujących kwasów.

Jakie składniki przyczyniają się do poprawy kondycji skóry?

Jednym z głównych czynników wzmacniających problemy skórne są wolne rodniki. Te mikroskopijne cząstki sieją prawdziwe spustoszenie, uszkadzając tkanki i przyczyniając się do wywoływania stanów zapalnych. Są one cząstkami, jak sama nazwa wskazuje, wolnymi – za wszelką cenę szukają elektronów, „łapiąc się” ich i osłabiając strukturę skóry. Ważnym elementem zabiegów Dermalogica® jest zniwelowanie ilości wolnych rodników w organizmie człowieka. Cennym orężem w walce z tymi niekorzystnymi cząsteczkami są antyoksydanty. Składniki antyoksydacyjne redukują negatywne oddziaływanie wolnych rodników, przyczyniając się do „odczepiania” elektronów i oddawania ich tam, gdzie powinny być. Antyoksydanty zawarte w profesjonalnych kosmetykach są niezwykle ważnym elementem, pomagającym w walce o zdrową skórę. Jednym z nich jest witamina C, określana także mianem kwasu askorbinowego. Wzmacnia ona wchłanianie się innych, leczniczych składników. Witamina C wzmacnia proces syntezy kolagenu znajdującego się m.in. w skórze. Kwas askorbinowy nie jest jednak jedynym antyoksydantem, który może pozytywnie oddziaływać na naszą skórę. Wyróżnia się także:

  • Witaminy A i E. Działają przeciwstarzeniowo, nawilżając i wygładzając cerę. Normują jej kondycję i redukują duże ilości wolnych rodników.
  • Ekstrakty naturalne. Wśród nich pozytywnie oddziałuje m.in. ekstrakt z liści białej herbaty, posiadający znaczne ilości polifenoli. Działa zabezpieczająco na elementy budulcowe skóry, redukując aktywność metaloproteinaz macierzy zewnątrzkomórkowej.
  • Selen. Dostarczany do organizmu z orzechami, owocami morza czy rybami. Jest także ważnym składem kosmetyków, wykazujących działanie przeciwutleniające.

Dermalogica® wykorzystuje potencjał antyoksydantów i implementuje je do swoich produktów kosmetycznych. To jedna z tajemnic pozytywnego oddziaływania profesjonalnych zabiegów, wykonywanych w renomowanych gabinetach kosmetyczny.

Dermalogica® – rodzaje zabiegów

W zabiegach dermatologicznych stosuje się kosmetyki oparte na naturalnych składnikach. Wykorzystuje się m.in. odmładzający kwas hialuronowy (także w technologii aplikowania podwójnej dawki), ekstrakty z ryżu, wyciągi roślinne i witaminy. Nieodzownym elementem zabiegu jest poprawa nawilżenia skóry. Uzyskuje się ją dzięki aplikowaniu lekkiego oleju oraz mleczka odżywiającego. Mają one na celu wytworzyć filtr bezpieczeństwa i jednocześnie oczyścić skórę z nagromadzonych zanieczyszczeń. Zabiegi Dermalogica® wykonywane są w przypadku każdego rodzaju skóry. Jedną z najczęściej wybieranych terapii jest Hyaluronic Active Dermalogica® ProSkin, wykorzystywana w kontekście skóry przesuszonej. Dermalogica® posiada także serię zabiegów do skóry trądzikowej, tłustej, naczynkowej i podrażnionej. Specjalna terapia obejmuje regenerację skóry dojrzałej, która potrzebuje specjalnych dawek środków odżywiających. Tkanka starzejąca się ma znacznie niższy poziom kolagenu i elastyny. Skutkuje to pojawianiem się zmarszczek, bruzd i niedoskonałości. Zabieg ma za zadanie poprawić kondycję tkanki oraz zaktywizować ją tak, by była w stanie skutecznie adsorbować składniki zawarte w kosmetykach.

Czy warto korzystać z zabiegów Dermalogica®?

Misją Dermalogica® jest walka o zdrowie skóry. Skoro dbamy o siebie chodząc do dentysty, czy fryzjera – dlaczego nasza skóra miałaby również podlegać specjalistycznej pielęgnacji? Jak podkreśla sama firma Dermalogica®, bierze ona pełną odpowiedzialność za skuteczność każdego produktu, o ile został zakupiony lub zastosowany w autoryzowanych miejscach. To kolejny krok w procesie odpowiedniej pielęgnacji skóry.

Cyrulik Śródmieście

Wilcza 66/68, 00-679, Warszawa, Śródmieście

Zarezeruj wizytę

Cyrulik Mokotów

Postępu 10, 02-676, Warszawa, Mokotów

Zarezeruj wizytę

instagram

@cyrulik_fryzjerzy

instagram

@haircle.pl